<-Atpakaļ

Šodien:

Aktualitātes

Seniori piedalās VAS "Latvijas dzelzceļš" kampaņā
par drošu dzelzceļa šķērsošanu

Latvijas dzelzceļš šī gada maijā uzsāka kampaņu par drošu dzelzceļa šķērsošanu, ar mērķi mazināt uz dzelzceļa bojā gājušo un ievainoto skaitu un veicināt drošības pasākumu ievērošanu. Kampaņā atjautīgā un draudzīgā veidā seniori tika mudināti nepārvērtēt savas spējas dzelzceļa tuvumā un apzināties, ka ar gadiem reakcijas ātrums un fiziskās spējas samazinās.


Lai palielinātu, uzklikšķināt uz 1.bildes

Šīs kampaņas ietvaros 10. jūnijā Latvijā, Dzelzceļa muzejā notika 8. Vispasaules konference, kurā piedalījās vairāk nekā 100 dzelzceļa nozares profesionāļi no 15 valstīm.


Katru gadu partneri izvēlās kādu no sociālajām grupām, kurai veltīta sevišķa uzmanība drošai uzvedībai uz dzelzceļa. Iepriekšējās septiņas kampaņas tika organizētas Briselē, Beļģijā, Polijā, Francijā, Šveicē, Portugālē un Turcijā.

Konferenci atklāja LDz valdes priekšsēdētājs E. Bērziņš, bet ar uzrunu delegātus sveica mūsu satiksmes ministrs U.Augulis un Vispasaules dzelzceļa asociācijas prezidents.


Vārds tika dots arī Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvei, LPF priekšsēdētāja vietniecei Dzintrai Žildei, kura pateicās VAS "Latvijas dzelzceļš" par senioru drošībai pievērsto uzmanību, kā arī par atsaucību dažādu projektu īstenošanā.

Tā kā daudzās valstīs pēdējos gados tieši vecākā gadu gājuma cilvēki sastāda lielāko negadījumu skaitu uz dzelzceļa (no tiem ar letālu iznākumu 38% no negadījumu skaita), tad šī gada tēma tika veltīta senioriem, kā arī cilvēkiem ar kustību, mobilitātes ierobežojumiem un sensoru traucējumiem.


Jebkurā vecumā cilvēki mēdz rīkoties iracionāli, neizvērtējot savas iespējas un pastāvošos draudus savai dzīvībai dzelzceļa tuvumā. Bieži vien īstermiņa domāšana, piemēram, jāpaspēj uz tikšanos, sabiedrisko transportu, ir daudz stiprāks dzinulis, nekā apziņa, ka ir bīstami šķērsot dzelzceļu neatļautā vietā, vai noslēgtu pāreju, tuvojoties dzelzceļa sastāvam.

Īpaši vecums ietekmē cilvēka spēju būt elastīgiem un sabalansēt savas iespējas ar neapdomīgu steigu un pārgalvību. Bieži vien no malas raugoties kā citi cilvēki šķērso dzelzceļu neatļautās vietās, mēs neattiecinām to uz sevi, neredzam sevi tieši tāpat pārkāpjot drošību uz dzelzceļa pārbrauktuves. Vērtējums par sevi un citiem diemžēl atšķiras, kaut gan tam vajadzētu sakrist!


Sevišķi liels risks ir šķērsot dzelzceļu neatļautās vietās. Šai sakarā letālu negadījumu ziņā, Latvijai procentuāli ir viena no pirmajām vietām. Lai pārbaudītu savu veselību, konferences laikā, dzelzceļa muzeja pagalmā sadarbībā ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu, seniori tika aicināti uz bezmaksas ausu, acu un reakcijas eksprespārbaudēm.


Konferencei noslēdzoties, delegāti tika aicināti uz kopbildes foto, kas izveidoja konferences kārtas numuru,- astoņi.

Dzintra Žilde