<-Atpakaļ

Šodien:

Radoši seniori

Maiga Bergmane

UZ SENIORU SADZIEDĀŠANĀS SVĒTKIEM

18. augustā agri no rīta dodamies ceļā uz senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētkiem K.Ulmaņa piemiņas muzejā Dobeles novada Bērzes pagasta ‘’Pikšās’’. Organizācijas ‘’Atspulgs 5’’ vadītāja Anna Vīgante apsveic mūs visus ar priekšā stāvošiem svētkiem, novēl veiksmi. Ansambļa vadītāja Vija Nurža novēl visiem būt kā vienam, jo mēs braucēji esam no dažādiem Gulbenes novada pagastiem un pilsētas.

Pirmā apstāšanās vieta Melturi uz Vidzemes šosejas. Te piestāj arī autobuss ar Alūksnes senioriem. Mūsu vadītāja Vija ātri noorganizē kopēju mēģinājumu Vidzemes kopdziesmai. Balsis iesildam ar ‘’Es nenācu šai vietā...’’.

Savlaicīgi sasniedzam galamērķi. Esam nonākuši Zemgales līdzenumā. Acis priecē līdz horizontam sakoptie Zemgales lauki un pašas ‘’Pikšas’’ – apkārtne un pašas ēkas sakopti kā līgava, visur valda kārtība un plašuma sajūta. Skaista piemiņas vieta Zemgales zemnieku sētai un cilvēkam, kas stāvējis pie mūsu valsts dzimšanas šūpuļa un kura ieguldījums Latvijas lauku un lauksaimniecības attīstībā līdz 1940. gadam ir nenovērtējams, Kārlim Ulmanim.

‘’Pikšās’’ sabraukuši autobusi no Latgales, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales. Koncerts notiek divās daļās. Piedalās 43 ansambļi. Visbagātāk pārstāvēta Vidzeme – 21 ansamblis. Mēs Gulbenes novada pagastu senioru jauktais ansamblis ‘’Satekas’’ pārstāvam Lejasciema, Lizuma, Rankas, Jaungulbenes pagastus – kopā 16 dziedātāji. Mūsu dziesma R.Paula ‘’Miers un Bērziņš’’. Pirmās daļas noslēgumā skan Vidzemes kopkora dziesma ‘’Vējš’’ Vijas akordeona pavadījumā. Otrās daļas noslēgumā koris dzied mūsu novadnieces Vijas Poļakas dziesmu ‘’Tik Vizemē manā’’, diriģē Vija Nurža.

Pašā noslēgumā visi dalībnieki un klātesošie tiek aicināti nodziedāt ‘’Nevis slinkojot un pūstot’’. Visu lielo dalībnieku kopkoru un apmeklētāju dziedājumu vienā ritmā apvieno mūsu vadītāja Vija.

Ļoti jauks pasākums! Cilvēki svinīgi pacilāti. Koncerta starplaikā visi dalībnieki cienājamies ar Bukstiņputru. Organizatori padomājuši par visu, lai pasākuma apmeklētāji justos labi. Katrs dalībnieks no ZZS saņemam pateicības rakstu par dalību svētkos. Jauka piemiņa. Paldies visiem svētku atbalstītajiem. Vislielākā pateicība ‘’Atspulgs 5’’ vadītājai Annai Vīgantei par to, ka mēs varam braukt uz šādiem pasākumiem. Tas viss aizsākās jau 2013.gadā braucienā uz Berlīni, kur mūsu Lejasciema ansamblī ‘’Satekas’’ dziedāja Gulbenes, Lizuma, Beļavas pārstāvji, gadu vēlāk Tallinā pievienojās Ranka. Tā turpinājās kopā dziedāšana ar citu pagastu pārstāvjiem Rīgā senioru tirdziņā dzelzceļa stacijā un pasākums ‘’Strēlnieku laukumā’’. Un tas ir mūsu ansambļa vadītājas Vijas Nuržas nopelns, jo viņa prot saliedēt cilvēkus, zin, kurā brīdi paņemt akordeonu, kurā brīdī iziet priekšā visai publikai un sākt diriģēt. Vija prot paņemt publiku. Tāir mūsu kolektīva priekšrocība. Mūsu kolektīvā ir dziedātāji ar ļoti lielu stāžu Līga, Maiga, Maija, Zintis, Gunārs, kuri dzied jau vairāk kā 25 gadus senioru ansamblī ‘’Satekas’’. Bet visi kopā mēs esam 15 dalībnieki, kuri ļoti mīl dziesmu un savu kolektīvu ‘”Satekas’’ ar tā vadītāju enerģisko, talantīgo Viju.

Paldies visiem svētku atbalstītājiem – LPF, ZZS, „Norvik Banka”, firmai „Seni”, novadu un pilsētu pašvaldībām, it sevišķi Dobeles novada vadībai.

Paldies Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājam Andrim Siliņam un vietniecei Dzintrai Žildei par lielo darbu organizējot pensionāriem daudz un dažādus pasākumus, kā pasākumu Sadziedāšanās svētki ‘’Pikšās’’. Tas ļoti jauks un saviļņojošs brīdis. Mums, pensionāriem ir liels spēks, jo mūsu ir daudz. Centīsimies izteikt pēc iespējas pārdomātāku viedokli oktobra vēlēšanās par labu nākošai valdībai. Tad vēl ar šī raksta starpniecību, mēs , Lejasciema jauktā vokālā ansambļa ‘’Satekas’’ dalībnieki un vadītāja Vija Nurža, gribam publiski pateikties par LPF vadītāja vietnieces Dzintras Žildes klātbūtni un apsveikumu ansambļa 55 gadu jubilejas koncertā Lejasciemā šā gada 19. maijā.

Maiga Bergmane,
dziedātāja ar stāžu ‘’Satekās’’ un senioru apvienības ‘’Atspulgs 5’’ pārstāve