<-Atpakaļ

Šodien:

Radoši seniori

Anna Kudeiko

Latvijas seniori — Valsts simtgadei

Izskanējuši šī gada 18. augusta Senioru sadziedāšanās svētki „Latvijas seniori - Valsts simtgadei” K.Ulmaņa piemiņas muzejā „Pikšās” Dobeles novadā.

„Pikšās” pulcējās visu Latvijas reģionu folkloras kopas, vokālie ansambļi, instrumentālie, sievu un vīru ansambļi no Latgales, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales. No Vidzemes bija tik daudz ansambļu, ka tika sadalīti divās daļās. Kopā piedalījās četrdesmit divi ansambļi ar pāri par tūkstots dalībniekiem. Katrs ansamblis izdziedāja savu mīļāko dziesmu.

Vēl katrs reģions nodziedāja kopdziesmu: Kurzeme „Pūt vējiņi ”, Latgale „Skaidra volūda”, Zemgale „Bēdu manu lielu bēdu”, Vidzemes pirmā daļa „Vējš” un otrā daļa „Tik Vidzemē manā”.

Latvijas seniori — Valsts simtgadei

Svētku pasākumu atbalstīja LPF, K.Ulmaņa muzejs „Pikšas”, Dobeles novada pašvaldība, „Zaļo un Zemnieku savienība”, „Norvik Banka”, „Latvijas aptieka”, Firma „Seni”, novadu un pilsētu pašvaldības.

Latvijas seniori — Valsts simtgadei

Svētkus atklāja LPF priekšsēdētājs Andris Siliņš. Pēc Latvijas himnas, kuru dziedāja visi svētku apmeklētāji, uzrunas teica lūgtie viesi.

Pirmie uzstājās Latgales reģiona ansambli, Preiļu senioru vokālais ansamblis ar dziesmu „Māte Latvija” un citi. No Vidzemes Kokneses folkloras kopa „Urgas” ar dziesmu ”Visi vēji mani pūta”, no Gulbenes novada pagastu senioru jauktais ansamblis „Satekas” nodziedot „Miers un Bērziņs” un Limbažu desmit vīru ansamblis „Es mīlu Latviju savu”, izsaucot lielas ovācijas. No Zemgales „Mežābele” ar dziesmu ”Mana tēvu zeme” un Vidzemes „Mežābele” „Balto ievu zeme”, bet Dobeles novada „Zelta ābele” izdziedāja „Kaut man būtu tā naudiņa”, Saldus akordeonu ansamblis un pārējie. Katrs ansamblis centās nodziedāt skaistāko dziesmu. Arī pārējie izdziedāja visskaistākās dziesmas, nepārtraukti skanot aplausiem.

Ar Ogres novada domes atbalstu izgādājot transportu Ogres K/C folkloras kopa „Artava” dalībnieces mērīja ceļa gabalu līdz „Pikšām”, lai piedalītos skaistajos senioru sadziedāšanās svētkos.

Folkloras kopa „Artava „ uzstājās pēcpusdienā ar dziesmu „Skaista manu brāļu sēta” un kopdziesmu „Tik Vidzemē manā”.

Latvijas seniori — Valsts simtgadei

Programmas vadītājs lielo skatītāju auditoriju informēja, ka Ogres K/C folkloras kopai „Artava” mākslinieciskais vadītājs Andris Kapusts - Latvijas folkloras biedrības priekšsēdētājs, bet kopas vadītāja slavenā Špakovska parka vadītāja Benita Špakovska un ”Artavā” dzied ilggadēja LPF Revīzijas komisijas priekšsēdētāja A.Kudeiko, kura arī raksta grāmatas.

Visā dienas garumā muzeja plašajā teritorijā līgojās skaisto tautas tērpu, gan citu košo tērpu un cepuru plīvojums un skaistu skaisto dziesmu skanējums pāri kādreiz ziedošo kartupeļu laukiem līdz pat Bērzaines pagastam, kur atrodas lielākās Bērzes ūdens dzirnavas Latvijā, ko pa ceļam apskatījām, un aizskanēja pāri visai Latvijai.

Svētku noslēguma visi nodziedāja „Nevis slinkojot un pūstot”.

Svētku atbalstītāji, sadarbības partneri bija sarūpējuši dažādus suvenīrus: skaistas dziesmu grāmatas, rakstām piederumus, cepurītes, konfektes ”Gotiņa un Seni”, dāvanu kartes , minerālūdeni, Seni izstrādājumus un koncerta dalībniekiem pusdienas. Liels paldies!

Latvijas seniori — Valsts simtgadei

Visu svētku gaitu nav iespējams izstāstīt, bet gan tiks saglabāts vēstures hronikā nākamajām paaudzēm.

Nolikušas ziedus pie K.Ulmaņa pieminekļa un nofotografējušās teicām ardievas „Pikšām”.

Latvijas seniori — Valsts simtgadei

Paldies visiem svētku rīkotājiem: LPF valdei, priekšsēdētājam A.Siliņam, muzejam „Pikšas”, Dobeles novada pašvaldībai, „Zaļo un Zemnieku savienībai”, Norvik Bankas darbiniekiem, Latvijas aptiekai, firmai „Seni”, pārējam apkalpojošam personālam, Ogres novada pašvaldībai, folkloras kopas „Artava „ vadītajai Benitai un auto vadītājam Viktoram.

Svētku dalībniece Anna Kudeiko
2018. gada 18. augustā