<-Atpakaļ

Šodien:

Projekti

Ar mīlestību darināti darbi.
Atskatoties uz aizvadīto Senioru izstrādājumu tirdziņu Ziemassvētkos

Trīs dienas Rīgas Centrālajā stacijā notika ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš, kurā savus darinājumus pārdeva seniori no visas Latvijas. Krāsaini adījumi, smalki tamborējumi, apsveikumu kartītes, rotas un daudz dažādu citu senioru darinājumu vecgada nogalē priecēja Rīgas dzelzceļa stacijas apmeklētājus. Pasažieri, pilsētas viesi un garāmgājēji labprāt apstājās un apskatīja piedāvājumus, iegādājās dāvanas svētkiem, savukārt rokdarbniekiem bija iespēja apliecināt, cik bagātīgas ir viņu darba pūra lādes. Tā senioriem no visām mūsu dalīborganizācijām - no Zemgales, Vidzemes, Kurzemes, Latgales bija iepēja arī nedaudz nopelnīt. To gan vairāk varēja dēvēt par Ziemassvētku labdarības akciju, jo cenas nebija augstas un katrs darbs darināts ar lielu mīlestību. Turklāt, piedāvājums bija ļoti plašs un tik dažāds!

Daudzi tirdziņa dalībnieki ar saviem rokdarbu izstrādājumiem bija atbraukuši jau ne pirmo reizi, bet citiem tā bija jaunu iepaidu un pieredzes smelšanās. Tā Ieva Striķe no Pļaviņu senioru biedrības "Daugavas rīts" šajā tirdziņā piedalījās pirmo reizi un bija apmierināta, ka pieņēmusi uzaicinājumu piedalīties, atvedot līdzi savus tamborējumus un austās grāmatzīmes ar latviešu rakstiem. No šīs biedrības bija atbraukušas arī Dzidra Balode ar šūtajiem darbiem un Vera Liepiņa ar rakstītajiem adītajiem cimdiem. Pļaviņu seniori prot ne tikai radīt brīnumainus rokdarbus, bet arī jautri un iejūtīgi padziedāt. Ar skanīgām dziesmām Pļaviņu novada senioru ansamblis "Ābeļziedi" pieskandināja Rīgas Centrālo dzelsceļa staciju, pārsteidzot apmeklētājus, radot jauku svētku noskaņojumu arī pašiem tirdziņa dalībniekiem. Gan pircēji, gan rokdarbnieki un ceļotāji bija sajūsmināti par šādu Ziemsvētku pārsteigumu un dziedāja līdzi ansambļa dāmu izvēlētajām dziesmām.


Lai palielinātu, uzklikšķināt uz 1.bildesMūsu čaklās rokdarbnieces, paldies jums par darinātajiem darbiem no sirds un gaidīsim jūs atkal šajā gadā uz Lieldienām. Gatavojat, lokat, aužat, tamborējat un sekojat mūsu informācijai par nākamā tirdziņa darba laikiem.

Pateicamies mūsu sadarbības partneriem RD Centrāltirgus valdei, AS "Latvijas dzelsceļš", Pļaviņu novada domei, Pensionāru iespēju centram, A. Grišeļonoka kungam un visiem, visiem, kuri ar savu sirds degsmi ir piedalījušies šā projekta īstenošanā.

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja vietniece Dzintra Žilde