<-Atpakaļ

Šodien:

Projekti

"KATRU ZELTA RUDENTIŅU"
pulcē dziedošos seniorus atkal


Katra zelta rudentiņu

Šī gada 24. oktobrī Rīgā NVO namā notika Rīgas senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētku "Katru zelta rudentiņu" noslēguma koncerts. Projekta vadītāja, laikraksta „Latvijas pensionārs” redaktore, LPF goda priekšsēdētāja Aina Verze vadīja svētku atklāšanu. Muzikālo sveicienu sniedza Saulkrastu senioru vokālais ansamblis „Dzīle”, bet atklāšanas uzrunu teica LPF priekšsēdētājs Andris Siliņš. Programmu veidoja un vadīja Edīte Roze. Apsveikumus teica Rīgas Domes, NVO nama un Dienas centra „Paaudzes” pārstāvji.


Lai palielinātu, uzklikšķināt uz 1.bildesNoslēguma koncertā piedalījās divpadsmit kolektīvi, katrs izpildot divas dziesmas.

Kā pirmie uzstājās Rīgas kultūras un atpūtas centra „Imanta” kopa „Silavoti”, vadītājs Rimants Jansons. Plašo koncerta zāli pieskandināja J.Norviļa „Daugavas abas malas”, līdzi dziedot visiem skatītājiem, un V.Vēveres "Vēja māte".

LNB Strazdumuižas kluba sieviešu vokālais ansamblis ”Rudens roze”, vadītāja Anita Andersone, izpildīja Mērijas un Džona duetu no izrādes „Kapteiņa Granta bērni” un I.Neretas dziesmu „Dziedi, dvēsele, dziedi”.

Skaisti uzstājās arī Baltkrievu biedrības „Vitoki” ansamblis, vadītājs Ričards Rainis, izpildot latviešu valodā E.Rozenštrauha „Vecās dzirnas„ un F.Abta dziesmu „Dažu skaistu ziedu”, līdzi dziedot visiem klausītājiem.

VEF Kultūras pils latgaliešu sadzīves dziesmu vokālais ansamblis ”Olūteņš”, vadītājas R.Mežale un I.Poikāne, skanīgi nodziedāja divas A.Matvejeva dziesmas „Bērnības skati” un „Veronika zied”.

LNB Strazdumuižas kluba vīru vokālais ansamblis „Senozols” ,vadītājs Aldis Andersons, brīnišķīgi izpildīja U.Stabulnieka „Belladonnu” un latviešu tautasdziesmu „Cekulainā zīle”.

Rīgas krievu biedrības vokālais ansamblis „Sudaruški”, vadītāja E.Vilka, pārsteidza klausītājus ar latviešu tautasdziesmu „Vai tā mana vaina bija” un dziesmu „Draugu tikšanās” ar R.Roždestvenska vārdiem.

Rīgas vācu biedrības vokālais ansamblis „Morgenrot”, vadītājs K.Hammers, iepriecināja visus ar vācu tautasdziesmām vācu valodā – „Šodien Hanss būs pie manis” un „Annemarija”.

Rīgas Latviešu biedrības pensionēto skolotāju kluba vokālais ansamblis „Saskaņa”, vadītājs E.Norbūts, skaisti nodziedāja tautasdziesmu „Aiz kalniņa miežus sēja” un O.Reikovska dziesmu „Vējš”.

Rīgas SAC „Gaiļezers” vokālais ansamblis „Jautrie iemītnieki”, vadītāja I.Mača, brīnišķīgi izpildīja J.Ozola „Rudens roze” un latgaliešu kāzu polku.

Rīgas krievu biedrības vokālais ansamblis „Kama”, vadītāja T.Starovoitenko, iepriecināja klausītājus ar latviešu tautasdziesmu „Mazi, mazi āboliņi” un A.Šepeļeva „Mīlu”.

K/C „Iļģuciems” sieviešu vokālais ansamblis „Krētas freskas”, vadītāja Z.Lazdiņa- Radziņa, skaisti izpildīja divas dziesmas, kuru apdares veidojusi pati ansambļa vadītāja – „Dzīvotprieks” un „Mēs bijām trīs māsiņas”.

Koncertu noslēdza VEF Kultūras pils vīru vokālais ansamblis, vadītājs V.Salaks, ar ansambļa vadītāja paša sacerētām dziesmām – „Sudrabā” un „Dzimtenē”.

Visi kolektīvi saņēma diplomus par dalību koncertā ”Katru zelta rudentiņu”, suvenīrus, ziedus un daudz aplausu. Pēc apbalvošanas visi nodziedāja „Rīga dimd”.

Pēc oficiālā koncerta - 2. daļā pie kafijas tases turpinājās kolektīvu jautra uzstāšanās un sadziedāšanās. Pasākums bija ļoti labi organizēts. Jāsaka liels paldies Latvijas Pensionāru federācijai sadarbībā ar Rīgas domi un projekta vadītājai Ainai Verzei par lielo ieguldīto darbu un pārējiem, kas atbalstīja šo projektu. LPF mājas lapā varēs apskatīt daudzas foto bildes.Šī skaistā tradīcija „Katru zelta rudentiņu” jāturpina. Paldies visiem! Veiksmīgu nākamo „Zelta rudentiņu!

Koncerta dalībnieces Annas Kudeiko teksts un fotogrāfijas